Адреса:
вул. Миколи Манойло, 50, Харків, Харківська область
Упаковка:
Поліетиленовий пакет
У яких випадках застосовують залізний купорос?
Садівники і городники традиційно використовують сульфат заліза в своїх господарствах:
для обробки стін підвалів та овочесховищ (льохів);
для позбавлення від будинкового грибку;
для заліковування дупел і ран на деревах;
для весняної та осінньої побілки стовбурів фруктових дерев;
для бробки садових культур проти лишайників та інших подібних недуг;
для лікування плямистості троянд;
для профілактичної обробки винограду;
для боротьби з шкідливими комахами;
як добрива.
Розчини і концентрації залізного купоросу
Для лікування ран на деревах і дезінфекцій 100 грамів купоросу розводять в одному літрі води. Такі ж пропорції використовують і при побілці стовбурів.
Щоб усунути чорну плямистість, що з’являється на трояндах, їх обприскують розчином залізного купоросу у концентрації 0,3%. А ось для профілактики зерняткових культур застосовують вже п’ятивідсотковий розчин. Обробка проти лишайників, мохів і сірої гнилі вимагає використання 30 грамів речовини на літр чистої води. Для лікування кущів малини або смородини потрібно трохи менше — 25 грамів на літр.
Обприскування проти шкідників проводять два рази. Під час вегетації можна використовувати тільки одно-відсотковий розчин залізного купоросу, а коли листя вже опаде, то п’яти-відсотковий.
У виноградарстві залізний купорос застосовують проти плямистого некрозу, бактеріального раку, антракнозу та інших захворювань. Лози обробляють п’яти-відсотковим розчином, як навесні, так і восени. Наступну обробку роблять таким же складом, але через 14 днів. Більш висока концентрація здатна серйозно обпалити листя і зелені пагони.
Для знищення будинкового грибку розводять 1,5 кілограма сульфату заліза на відро води. Стіни підвалів та овочесховищ білять розчином, що приготовлений з розрахунку 60 грамів препарату на один літр води.
Знищення шкідників залізним купоросом
Сульфат заліза досить ефективно застосовується в садівництві як інсектицид, що дозволяє знищувати не тільки самих комах і личинок, але навіть їхні яйця. Наприклад, при ретельній обробці дерев гине від 30% до 50 % яєць яблуневої мідяниці – найлютішого ворога багатьох фруктових дерев. Обприскують рослини навесні, поки бруньки ще не розпустилися, захоплюючи не тільки гілки та стовбури, але і ґрунт пристовбурних кіл.
Дуже важливо правильно визначити не тільки концентрацію, але і терміни обробки залізним купоросом. У середній смузі України обприскування зазвичай починають в середині квітня – від 10 до 20 числа. В цей час гине до половини всіх відкладених яєць.
Якщо провести обробку раніше, є ризик тільки даремно втратити час, комахи ще не прокинулися і не встигли відкласти яйця. А знищити зимуючих шкідників сульфат заліза не може. Пізніше застосування препарату здатне завдати шкоди як самому дереву, так і майбутньому врожаю.
Але ці терміни не є визначеними. Досвідчений садівник має уважно спостерігати за весняним пробудженням рослин. Якщо зима затягується, обприскування переноситься на кінець квіт
№429592
Створено: 8 липня