Шахрайство та Інтернет
З розвитком передових технологій і глобалізацією мережі Інтернет, бізнес в онлайні набуває нових обертів. Широкий вибір пропозицій, яскраві фотографії та комунікабельні Продавці щоденно сприяють розвитку інтернет-торгівлі. Однак, як і в будь-якому бізнесі, в мережі також є шахраї.
Щоб покупки в Інтернеті завжди були приємними та виправдовували очікування, необхідно знати базові схеми шахраїв.
На що звернути увагу в мережі?
1. Фейкові інтернет-магазини з низькими цінами
Підозріло низькі ціни — улюблений прийом аферистів у мережі. Ні для кого не секрет, що натуральна шуба відомого бренду не може коштувати 4000 гривень. Саме тому, перед тим як здійснити покупку, переконайтеся у надійності інтернет-ресурсу. У хорошому інтернет-магазині мають бути адекватні ціни, позитивні відгуки та реальні контактні дані.
2. Вибір варіантів оплати
Кожен Покупець має право оглянути товар перед покупкою. Обирайте тільки післяплату. «Справжній» інтернет-магазин завжди запропонує такий варіант оплати і не наполягатиме на поповненні кредитної картки.
3. Торгівля у соціальних мережах без наявності товарів
Соціальні мережі — улюблене місце аферистів в Інтернеті. Низькі ціни пояснюються нібито прямими домовленостями із заводами-виробниками, а оплату вимагають повну. Зазвичай, після здійснення повної оплати шахраї просто блокують акаунт Покупця. Саме тому ніколи не обирайте в Інтернеті лише зареєстрованих Продавців із дешевим товаром. Перевіряйте кількість підписників, читайте відгуки, обирайте післяплату та отримуйте якісний товар.
4. Віддам задарма
Сьогодні в Інтернеті багато пропозицій подарунків — від сковорідок до старих комп’ютерів. У таких випадках аферисти просять оплатити пересилання і перевести на карту 200 гривень. Після отримання грошей шахраї зникають. Тож не варто звертати увагу на подібні оголошення.
5. Недостовірна інформація
Нереальні фотографії — улюблений прийом шахраїв. Зазвичай вони використовують зображення, завантажені з Інтернету, які не відповідають реальній пропозиції. Найкращим варіантом буде попросити Продавця зробити фото товару в домашніх умовах. Зверніть увагу на час зйомки. Це зменшить ризик отримати неякісний товар. Крім того, обирайте тільки перевірені платформи оголошень із клієнтською підтримкою. Так ризик отримати неякісний товар зводиться до нуля.
Приємних і безпечних покупок на Domarket.ua!